Senzory

Takzvané "monitorování stavu" je nezbytnou součástí plánování údržby zařízení. To se týká nejen skříní rozvaděčů a skříní v průmyslových závodech, ale také velkého počtu různých aplikací, ve kterých probíhají regulované procesy. Monitorování stavu je způsob, jak problém vyřešit, než skutečně dojde k vážné chybě nebo dokonce selhání. Základem je trvalé nebo pravidelné shromažďování fyzických dat. Zařízení, jako jsou tzv. chytré senzory, zaznamenávají parametry, jako je teplota a vlhkost, a převádějí tato data na analogové nebo digitální signály.

Senzory

Více než snímač klimatu

Nový Chytrý senzor CSS 014 není pouze snímačem teploty nebo čidlem teploty / vlhkosti. Kombinuje tři funkce v jednom: snímač, rozhraní a vysílač. Nejnovější standardy technologie mikrotechnologie a mikrosystémů používané v inteligentních snímačích o malých rozměrech jsou základem našeho CSS 014.

Jako odborníci na řízení teploty v rozvaděčích a klimatizaci v uzavřených prostorách jsme se rozhodli začít s chytrým senzorem, který zaznamenává okolní teplotu a vlhkost. Specifikovaný rozsah měření teploty je -40 až +60 ° C. Na požádání můžeme nabídnout různé teplotní rozsahy. Rozsah měření pro vlhkost vzduchu pokrývá relativní vlhkost od 0 do 100%. Chytrý senzor může být v zásadě vybaven i dalšími funkcemi, např. pro výpočet rosného bodu, měření průtoku vzduchu, zatížení částic nebo plynů obecně apod. Zaznamenané fyzikální nebo chemické veličiny se převádějí na další zpracovatelný elektrický signál. CSS 014 aktuálně poskytuje konverzi na standardizovaný analogový signál 4-20 mA. Další standardizovaný formát rozhraní je například digitální signál IO-Link.

Data jsou přenášena do řídicího centra nebo monitorovací jednotky prostřednictvím propojovacího kabelu nebo bezdrátového připojení, což činí Chytrý senzor CSS 014  vhodným i pro dálkové sledování. Zaznamenané údaje o měření mohou být přenášeny do řídicího centra nebo mohou být definována a iniciována protiopatření. Úplný proces od nahrávání dat k výstupu dat je konsolidován v jednom produktu a jde daleko za funkci  "senzoru". Další výhodou Chytrého senzoru CSS 014 je, že může být umístěn nejen do skříně rozvaděče, ale může být použit v jakémkoliv typu standardní aplikace v definované atmosféře.